LED Module for NEKO CLUB trim made of die-cast aluminium; black powder-coating finish (RAL 9005); 0-10V Dim Driver; System Power 15W; measurement Ø50mm; luminaires height 76mm; CCT 2700K with a System Luminous Flux of 1050lm; high color rendering at an index of CRI97; SDCM: 2; after a lifetime of 50000h L80B10 min. 80% of the luminous flux with energy efficient BRIDGELUX LED Chips; 5 years warranty; beam characteristic with 25° beam angle; lighting perfectly suitable for reading, writing as well
| Power | 15W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1050LM |
| Finishing | BLACK TRIM - BLACK REFLECTOR |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI97 |
| Driver | 0-10V DRIVER |