track spotlight made of die cast aluminium housing body, DC24V fixture come with different mounting recessed or surface. Available beam angle from 15°, 25° and 60° and various of color temperature 2700K to 5700K. Suitable for cabinet light and display rack. IP20.
| Power | 6W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 450LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI>90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |