APLITE LED tree uplights offer excellent glare control. The design of its drain hole and sealed body can effectively prepare this LED tree landscape lights for outside use. 2.6W~23W power options.12°~60° beam angle options. 120° tilting angle & 355° rotating angle.
| Power | 11.5W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1000lm |
| Finishing | BALCK |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |