For grazing light with spread lens 15°x 32° with High CRI LED
3 different brightness by choosing 350mA, 500mA or 700mA C.C driver
Adjustable bracket and louver options available
| Power | 17W/900MM |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1583LM |
| Finishing | Aluminum(black), Polycarbonate |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI92 |
| Driver | 0-10V DRIVER |