The surface luminaire INVADER ON from the familiy INVADER consists of aluminum. With 2 powder coated options 625 colour combinations can be achieved. The ballast is integrated and allows for an operation with 220-240V (50/60Hz). INVADER ON (# 320-0010) ist not dimmable (on/off). The spot with direct illumination corresponds to protection class SK1 at IP20. A PROLICHT lense pack is optionally available.
| Power | LED 9 W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 983 lm |
| Finishing | Crystal white |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | Driver - on/off, 1-10V, Dali |