Recessed luminaire with LED light source. Power supply not included. Installation frame not necessary. Diffusing lens included.
| Power | 13W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 831LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP54 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |