Direct light linear luminaire, designed to use monochrome LED lamps. The product can be installed using pairs of arms, ceiling/ground/wall-mounting bases, stakes, and pendant rods and cables (to be ordered separately). The body is made of extruded aluminium and includes die-cast aluminium end caps with 50/60 Shore A silicone seals.IP66,IK06.
| Power | 11.4W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1075LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |