Zero 12 recessed fixed, Zero 12 recessed mini, and TwINO are recessed low voltage miniature spotlights designed & developed for retail, showcase display lighting applications.
Ultra-compact Zero 12 recessed fixed with a depth of 12mm fits in the shallow ceiling void.
| Power | 1W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 83lm |
| Finishing | BALCK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 97 |
| Driver | 0-10V DRIVER |