Single emission recessed downlights, recessed downlights, uplights, lines or lines for outdoor application. The super warm white LED light source with a spot light distribution is composed of 3 powerled LEDs with CCT of 2700 K and a CRI 80; the source luminous flux is 798 lm, with a 133.0 lm/W nominal luminous efficacy.
| Power | 6W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 464LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |