housing made of corrosion‑resistant die‑cast aluminum AlSi12, polyester powder coated by high‑quality and UV‑stabilized coating process, Colour: silver grey , all exterior parts are stainless steel, tempered safety glass, anti‑reflective coating from 1 side, dark screenprint, silicon gasket, tool‑free twist closure, for installation on poles Ø 60 ‑ 100 mm, tiltable base made of powder coated aluminum, 2 drilled holes Ø 9 mm, spacing 95 mm, 1 centre hole Ø 40 mm, tilt range: 90°, 360° adjustable.
| Power | 67x3W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 5645x3lm |
| Finishing | Silver grey |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |