Luminaire made of copper and stainless steel. Opal glass with sliding bolt glass closure 2 fixing holes ø 4.5 mm, 120 mm spacing 1 cable entry for mains supply cable up to ø 10,5 mm max. 3 × 1,5@ Lampholder terminal 2.5@ Earth conductor connection, Lampholder E 27 Safety class I, Protection class IP 44, Protected against granular foreign bodies, > 1 mm and splash water, r – Safety mark, c – Conformity mark.
| Power | LED 75W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 845 lm |
| Finishing | Eco Classic |
| IP Rating | IP44 |
| Color Rendering | CRI> 80 |
| Driver | ON/OFF, 1-10V, DALI |