Luminaire back housing made of aluminium alloy. Surround made of copper. Opal glass 2 fixing holes ø 5 mm, 70 mm spacing, 1 cable entry for mains supply cable up to ø 10,5 mm max. 3 × 1,5@ Lampholder terminal 2.5@ Earth conductor connection. Lampholder E 27 Safety class I, Protection class IP 44, Protected against granular foreign bodies, > 1 mm and splash water, r – Safety mark, c – Conformity mark
| Power | LED 75W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 850 lm |
| Finishing | Eco Classic |
| IP Rating | IP44 |
| Color Rendering | CRI >80 |
| Driver | ON/OFF, 1-10V, DALI |