Luminaire made of aluminium alloy, aluminium and stainless steel. Antique glass. Mounting plate with 2 fixing holes ø 5.5 mm · 70 mm spacing, 1 cable entry for mains supply cable, up to ø 10,5 mm max. 3 × 1,5@ Connecting terminal 2.5@ with plug connection. Earth conductor connection. Lampholder E 27. Safety class I. Protection class IP 44. Protected against granular foreign bodies, > 1 mm and splash water c – Conformity mark.
| Power | LED 75W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 845 lm |
| Finishing | Aluminium & Steel |
| IP Rating | IP44 |
| Color Rendering | CRI >80 |
| Driver | ON/OFF, 1-10V, DALI |