Luminaire made of aluminium alloy, aluminium and stainless steel Antique glass. Mounting plate with 3 fixing holes ø 5.5 mm. Angle 120° · Pitch circle ø 85 mm. 2 cable entries for through-wiring of mains supply cable ø 7-10,5 mm, max. 3 G 1.5@ Connecting terminal 2.5@ with plug connection. Earth conductor connection. LED power supply unit 220-240 V x 0/50-60 Hz. DC 176-280 V. Safety class I. Protection class IP 23. Protected against granular foreign bodies > 12 mm and showers up to 60°, r – Safety mark, c – Conformity mark.
| Power | LED 15W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 526 lm |
| Finishing | Aluminium & Steel |
| IP Rating | IP23 |
| Color Rendering | CRI >80 |
| Driver | ON/OFF, 1-10V, DALI |