Luminaire made of aluminium alloy, aluminium and stainless steel Antique glass. Mounting plate with 3 fixing holes ø 9.2 mm. Angle 120° · Pitch circle ø 138 mm. 2 cable entries for through-wiring of mains supply cable ø 7-10,5 mm, max. 3 G 1.5@ 3-pole plug connection with connecting terminal and earth conductor terminal 2.5@ LED power supply unit, 220-240 V x 0/50-60 Hz, DC 198-280 V, Safety class I, Protection class IP 44, Protected against granular foreign bodies, > 1 mm and splash water, c – Conformity mark.
| Power | LED 21W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1003 lm |
| Finishing | Aluminium & Steel |
| IP Rating | IP 44 |
| Color Rendering | CRI >80 |
| Driver | ON/OFF, 1-10V, DALI |