Luminaire made of copper, brass and stainless steel Crystal glass coated 2 mounting holes ø 5.5 mm. Distance apart 108 x 108 mm, 1 cable entry for mains supply cable up to ø 10,5 mm max. 3 × 1,5@ Connecting terminal 2.5@ Earth conductor connection. LED power supply unit 220-240 V x 0/50-60 Hz. DC 176-280 V. Safety class I. Protection class IP 64 Dust-tight and protection against splash water. Impact strength IK07 Protection against mechanical, impacts < 2 joule, r – Safety mark c – Conformity mark.
| Power | LED 9.4W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 830 lm |
| Finishing | Aluminium & Steel |
| IP Rating | IP 64 |
| Color Rendering | CRI >80 |
| Driver | ON/OFF, 1-10V, DALI |