Linear miniaturised recessed luminaire with 2 optical elements for LED lamps - fixed optics. Despite the ultracompact size of the product, the patented technology of the optic system guarantees an efficient flow and a high level of controlled glare visual comfort. Main body with die-cast zamak radiant surface, version with perimeter surface frame. Metallised, thermoplastic, high definition Opti Beam reflectors, integrated in a set-back position in the anti-glare screen. Ballast not included, ava
| Power | 4W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 274LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |