Ultra-compact Zero 12 recessed fixed with a depth of 12mm fits in the shallow ceiling void; Zero 12 recessed mini and TwINO are adjustable with a simple magnetic fixture design that allows free angle adjustment in all directions. Tiny yet mighty this ultra-miniature recessed spot is Ø12.5mm in size. High-intensity values remain almost invisible even from a shorter distance.
| Power | 1W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 78LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI97 |
| Driver | 0-10V DRIVER |