Adjustable spotlight with adapter for installation on DALI track for high output LED lamp with monochrome emission in a warm White (3,000K) tone. DALI ballast integrated in the product. Luminaire made of die-cast aluminium and thermoplastic material, allows 360° rotation about the vertical axis and 90° tilting relative to the horizontal plane.
| Power | 41.7W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 3354LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |