LED source included. Electric remote 24V dc ON/OFF power supply to be ordered separately. Wall fixing bracket included. The luminaire is equipped with a protruding, neoprene, 250 mm cable and a wiring kit with crimp connectors and adhesive heat shrink tubing guaranteeing the water tightness of the connection. Extra clear transparent glass
| Power | 3W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | COB |
| Lumen Output | 267lm |
| Finishing | GREY |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |