2 types of LED pitch (7.1 or 17.8mm) for profile and cove lighting.
The 5 wattage options, ranging from 2 to 15W/m, utilize the same LED package to ensure consistent CCT.
High efficient LED package achieving up to 185 lm/W.
| Power | 6.4W/M |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 838LM |
| Finishing | SOFT ACRYLIC |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI 93 |
| Driver | 0-10V DRIVER |