IP66. IK07. Marine-grade, die-cast aluminium alloy. 5CE superior corrosion protection including PCS hardware. Safety glass lens. Silicone CCG® Controlled Compres sion Gasket. Luminaire is factory-sealed and does not need to be opened during installation.Remote 24VDC power supply to be ordered separately. Optical accessories are factory-installed.To be specified at time of ordering.
| Power | 5W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 398.4lm |
| Finishing | Anthracite grey |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | DALI DRIVER |