housing made of corrosion‑resistant die‑cast aluminum AlSi12, polyester powder coated by high‑quality and UV‑stabilized coating process, Colour: black ral 7021, all exterior parts are stainless steel, tempered safety glass, anti‑reflective coating from 1 side, with partial frosting for uniform light diffraction and dark silk‑print, silicon gasket, closure with 4 stainless steel screws, wall bracket: 2 drilled holes Ø 7 mm, spacing 35 mm, tilt range: 180°, dimensions (L×H×W): 222 × 50 × 62 mm.
| Power | 9W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 645lm |
| Finishing | BALCK |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |