Aluminium die cast housing in EN AB-44100 (low copper content) with high resistance against corrosion. Stone wash surface treatment prior to painting process. 2 mm thick front trim in Stainless Steel - Grade AISI 316L with 2,5 -3% molybdenum content, with high resistance against corrosion. A4 grade Stainless Steel screws with 2,5-3% molybdenum content which increases the resistance against corrosion.
| Power | 6.5W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 206LM |
| Finishing | GREY |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |