Round recessed luminaire with contact frame. Adjustable version with max 30° tilting movement. The main adjustable die-cast aluminium body includes a radiant surface that guarantees optimal heat dissipation. Metallised, thermoplastic, high definition reflector - medium optic (24°). Structure featuring a die-cast aluminium external contact frame with a white finish only. Steel technical rotation parts.
| Power | 6.7W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 390LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |