Single emission uplights for outdoor application. The super warm white LED light source is composed of 1 powerled LEDs with CCT of 2700 K and a CRI 80; the source luminous flux is 490 lm, with a 122.5 lm/W nominal luminous efficacy. The device body is made of die-cast aluminium en ab - 46100 and features a black finish, processed by means of open pore anodizing + powder coating; the diffuser is made of extra clear glass - tempered with a silk-screening treatment. The ingress protection degree i
| Power | 4W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 288LM |
| Finishing | TRANSPARENT |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |