Portable version equipped with a carrying handle. Adjustable driver 5/100÷240V/50-60Hz integrated in the body of the luminaire with optical switch sensor on the head and with a 4-step dimming function: 100%-50%-3%-OFF. Rechargeable with a 120cm long Micro USB-C cable ensuring continuous emission for up to 6 hours. Charger with interchangeable EUR, UK and USA plugs.
| Power | 2.5W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 115lm |
| Finishing | Terracotta |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | DIMMER ON BOARD |