Flexible wall grazing light to beautifully accentuate the curved element with vertical and horizontal bending Reduced unpleasant scalloping, applicable for a wide range of offset distances.
| Power | 8W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 553lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |