Recessed luminaire with LED light source. Remote transformer not included. Installation frame not necessary. Diffusing lens included.
| Power | 25.9W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1376LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | >90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |