Wall luminaire with two-sided light output. For illumination and design tasks in architecture. The light directed downwards is intended to illuminate the wall and the horizontal surface in front of it. The light directed upwards is intended to illuminate the wall and ceiling surfaces.
| Power | 19W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 980LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | 80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |