Luminaire housing from extruded aluminium profi le, angular design; direct / indirect light distribution; no visible screws; designed for continuous lighting systems; surface powder coated; pendant fi tting with cable suspension; with integrated tool-less suspension height adjustment; spring clip attachment to the luminaire. Length 1756 mm | width 60 mm | height 80 mm.
| Power | 53W |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 7250 lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |