Luminaire housing made of extruded aluminium profile; light tight final end caps made of aluminium; no visible screws; angular design; surface jet black powder coated; suspended luminaire with 1500mm cable suspension; with integrated toolless suspension height adjustment on the luminaire; spring clip attachment to the luminaire. length 2352 mm | width 60 mm | height 80 mm.
| Power | 78W |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 8970 lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |