MyCare LED Ceiling Module integrates a LED light source into a module. It is specially designed to replace fluorescent circular tubes working on a G10q fitting. The module offers significant energy savings and a long lifetime.
| Power | 20W |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 2000lm |
| Finishing | ALUMINUM |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |