Kocca 1.2
wall mounted for outdoor applications, double beam; surface mounted (wall); Power consumption: 7W, 15W; Power supply: 230Vac; Lumen output at source: 1314 lm (3000K, 15W), 368 lm (3000K, 7W); Delivered lumen output: 204 lm (3000K, 140° asymmetrical, 7W), 646 lm (3000K, 140° asymmetrical, 15W), 956 lm (3000K, diffuse version); 2 power LEDs, 1/4 ANSI BIN (7W version), 2 High Intensity power LEDs, 3-step MacAdam (15W version), 50 000h L90 B10 (Ta 25°C); LED colour: 2700K, 3000K, 4000K; Op
| Power | 7W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 368 lm |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |