Miniaturized lighting fixture Laser Blade XS Linear optical element with 10 cells (10 LEDs) Recessed lighting fixture with a radiant surface in die-cast zama, complete with springs for installation. Frame version with a perimeter trim. LED Single Chip High Power 2700K LED Color Rendering Index -CRI90- High-definition Opti Beam reflector in metallized thermoplastic material. Wall Washer LGC optics: The patented optical system technology ensures homogeneous and efficient wall emission, preventing
| Power | 16.2W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1690LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP44 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |