Miniaturized lighting fixture Laser Blade XS Linear optical element with 10 cells (10 LEDs) Recessed lighting fixture with a radiant surface in die-cast zama, complete with springs for installation. Frame version with a perimeter trim. LED Single Chip High Power 2700K LED Color Rendering Index -CRI90- High-definition Opti Beam reflector in metallized thermoplastic material. WIDE FLOOD optics. Black polycarbonate raster with glossy surface (not painted). Product includes a DALI-2 dimmable.
| Power | 17.8W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1520lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | DALI DRIVER |