Luminaire made stainless steel Steel grade no. 1.4301 – electropolished Clear safety glass Silicone gasket Reflector made of pure anodised aluminium Swivel range 90° Mounting bracket with 2 holes ø 7mm · 45mm spacing water-resistant connecting cable H07RN8-F 3G1@ Cable length 4m LED power supply unit 220-240 V y 50-60 Hz Safety class I Protection class IP 68.
| Power | 20.8W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 2169 lm |
| Finishing | STAINLESS STEEL |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |