Single emission wall lights for outdoor application. The super warm white LED light source with a asymmetric wallwasher light distribution is composed of 1 powerled LEDs with CCT of 2700 K and a CRI 80; the source luminous flux is 145 lm, with a 145.0 lm/W nominal luminous efficacy. The total absorbed power is 1 W The power supply cable is included and features a 1 m length.
| Power | 1W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 145 lm |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |