Direct light outdoor floodlight, designed to use warm white LED lamps, with flood optic. Ground, wall or ceiling installation using special adjustable bracket. The luminaire consists of an optical assembly, rear cap and adjustable bracket. Electronic circuit with warm white LED, optics with lens made of thermoplastic material (methacrylate) and a black polycarbonate multi-groove ring for visual comfort.
| Power | 7.7W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 810 lm |
| Finishing | Rush brown |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |