This luminaire contains built-in LED modules. In case of damage or malfunction please contact the manufacturer to receive additional instructions on how to replace and relative spare parts to order. The LED modules cannot be handled in the luminaire by the end user. This product contains a light source of energy efficiency class (EPREL - European Product Registry for Energy Labelling): F. LED modules are engineered accordingly to the existing regulations of Lumen Maintenance (LM80).
| Power | 4.8 W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 193 lm |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | ON/OFF DRIVER |