Unique, elegant small aperture, 360° Rotation, 90° Tilt, IP20, Easily interchangeable optics, Flawless finishes available on all components, Part of a wide family range of fully modular luminaires, Driver to be remote mounted
| Power | 9W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 497LM |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI 90 |
| Driver | 0-10V DRIVER |