Energy-efficient Power LED source included Equipped with an integrated snoot for higher visual comfort. Equipped with an integrated snoot for higher visual comfort. Collimators are available as an accessory to modify the beam opening. Integrated electric power supply 220-240 V ON/OFF and adjustable 1-10 V or DALI. Fixing plate included. The electrical connection is made on the inside of the plate by means of a watertight connector included.
| Power | 17W |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1351LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP66 |
| Color Rendering | CRI 80 |
| Driver | 0-10V DRIVER |