Flexible 2D Neon Strip for Outdoor application. The warm white LED light source with a diffused light distribution is composed of 140 top leds. Luminaire body is made of techno polymer and features a white finish; the diffuser is made of PU. The ingress protection degree is IP67. IK05
| Power | 5W/M |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 140LM/M |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI>85 |
| Driver | 1-10V Driver |