APEX linear Wallwasher luminaire light, available in 3 different beam angle 30°x80°, 45°x85° and 60°x95°. Luminaire dimension (H)18.77mm x (W)17mm x (L)1000mm. 70LEDs/M. IP65.
| Power | 10W/M |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 660LM |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI90 |
| Driver | 1-10V Driver |