Flexible mini led strip 120 degree beam, 140 leds/m. 100mm cut length 24V voltage. CCT available from 2300K - 6000K. Suitable for Indoor and Outdoor application. DIMENSION : L1000mm x W8mm without silicon sleeve (with silicon sleeve is 10mm width ).
| Power | 9.6W/M |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 885LM/M |
| Finishing | SILICONE |
| IP Rating | IP20 |
| Color Rendering | CRI>90 |
| Driver | 1-10V DRIVER |