ULTIMA linear light available in stand-alone version or 24V track version which fits in the dedicated track system. Various cabling configurations. And mounting possibilities for a full design freedom. The stand-alone version presents ULTIMA in its most compact form as a system. Its cross section of 10 mm x 13 mm (H x W) makes it an ideal candidate for finesse integrations or confined spaces. Ideal for furniture or architectural integration, showcase or display lighting, installation on grid ceilings or as surface mounted.
| Power | 20W/M |
| Color Temperature | TUNABLE 2200K - 5000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 2030LM/M |
| Finishing | BLACK |
| IP Rating | IP40 |
| Color Rendering | CRI 85 |
| Driver | 0-10V Driver |