Direct light luminaire, designed to use monochrome LED lamps. Ceiling- and wall-mounted. Consists of a body and supports for installation (to be ordered separately). Extruded aluminium body, with zamak die-cast end caps complete with silicone gaskets. Coated with liquid acrylic paint with a high level of weather and UV ray resistance. IP65,IK05.
| Power | 7W/500 mm |
| Color Temperature | 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 540LM/500mm |
| Finishing | GREY |
| IP Rating | IP65 |
| Color Rendering | CRI>80 |
| Driver | PWM |