Sleek design luminaire for general lighting manufactured to length. Available as pendant, surface and recessed. Pleasing form factor of 42mm*62mm. 3 different mounting possibilities for homogeneity throughout a building. It is therefore possible to utilize the same product at different locations using different construction types. Freely scalable up to 4m.
| Power | 12W/M |
| Color Temperature | TW 2500K - 5200K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 790LM/M |
| Finishing | GREY |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI 95 |
| Driver | 0-10V Driver |