Single emission uplights for outdoor application. The natural white LED light source is composed of 1 powerled LEDs with CCT of 4000 K and a CRI 80; the source luminous flux is 529 lm, with a 105.8 lm/W nominal luminous efficacy. The device body is made of die-cast aluminium en ab - 46100 and features a black finish, processed by means of open pore anodizing + powder coating; the diffuser is made of extra clear glass - tempered. The ingress protection degree is IP68,IK10.
| Power | 5W |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 324LM |
| Finishing | STAINLESS STEEL |
| IP Rating | IP68 |
| Color Rendering | CRI80 |
| Driver | 1-10V |