Single emission led strip for outdoor application. The super warm LED light source with a flood light distribution is composed of 36 topled LEDs. The luminaire body is made of technopolymer and features a white finish; the diffuser is made of pu. The ingress protection degree is IP67,ik08.
| Power | 22W/M |
| Color Temperature | 2700K |
| Light Source Type | LED |
| Lumen Output | 1767LM/M |
| Finishing | WHITE |
| IP Rating | IP67 |
| Color Rendering | CRI85 |
| Driver | 1-10V Driver |